czwartek, 31 lipca 2014

Filmy lipca, które mną... wstrząsnęły.

Czasem miewam takie wieczory, że nie wyobrażam sobie pysznej (a najlepiej dodatkowo zdrowej) kolacji przy dobrym filmie. Starannie i pieczołowicie wybieram godzinami odpowiedni gatunek, długość... Wszystko ma znaczenie w zależności od humoru w dany dzień. :)

Jest kilka filmów, które obejrzałam w ostatnim czasie i stwierdzam, że warto poświęcić im osobną notkę. Jestem filmomaniaczką, więc podejrzewam, że takie wpisy będą pojawiać się tu w miarę często.

A więc do dzieła! 


Absolutny numer jeden to ... "Pamiętnik". Wstyd się przyznać, że pierwszy raz obejrzałam ten film dopiero kilka dni temu. Nie przepadam za melodramatami, romansidłami, historiami, w których "on kocha ją, a ona jego, jednak nie mogą być razem, ale ostatecznie będą".
 Ten film mnie naprawdę pozytywnie zaskoczył - jest absolutnie wspaniały.
 Nie wspomnę o tonie łez, które wylałam tego wieczora. Nie mogę opisać fabuły filmu, bo być może któryś z moich czytelników ma jeszcze wiele przed sobą, jeśli chodzi o kino... 
Powiem tak: świeża historia, film ma niesamowity klimat, Ryan Gosling <3 i cudowne kreacje Rachel McAdams!
 Uwielbiam kobiety w takim stylu... Numer dwa to "Krwawy diament" - historia zupełnie inna niż opisywana przeze mnie powyżej. 
Brak w niej romantyzmu i słodkich rozmów przy świetle księżyca.
 Są w zamian za to litry przelanej krwi, niesprawiedliwość, sytuacja palnująca w Sierra Leone w latach 90tych XX wieku, diamenty... jakże krwawe... 
Film pokazuje nam, jak wiele człowiek jest w stanie zrobić dla pieniędzy. 
Jest absolutnie zatrważający, ale jednocześnie prawdziwy... niestety. Polecam z czystym sumieniem każdemu. 


Numer trzy - "Złap mnie, jeśli potrafisz" absolutnie zabawny, zaskakujący film. Genialny na niedzielne popołudnie - lekki, przyjemny, a zarazem wciąga niesamowicie. Uwielbiam go przede wszystkim za kreację DiCaprio i Toma Hanksa - nie bez powodu ten film znajduje się na tej liście - to dwójka moich ukochanych aktorów. Polecam z całego serca! 
No i to by było na tyle! Dajcie znać, czy widzieliście zaproponowane przeze mnie filmy i jeśli tak, jak wrażenia? Jeśli nie - do dzieła! Rekomendacja filmomaniaczki :)


3 komentarze:

  1. Żadnego z prezentowanych przez Ciebie filmów nie znam. Muszę nadrobić braki. Zapraszam na mojego bloga, coś na Ciebie czeka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę obejrzeć któryś następnego deszczowego wieczoru :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Złap mnie jeśli potrafisz to jeden z moich ulubionych filmów <3

    OdpowiedzUsuń